Všetko o lubrikačných géloch

Mnoho ľudí si stále myslí, že lubrikačné gély sú určené len pre staršie páry alebo pre análny sex. Je to však nezmysel. Problémy s nedostatočným zvlhčením môže mať každá žena, bez ohľadu na vek či skúsenosť partnera. Na vine bývajú aj hormonálne výkyvy, užívanie niektorých liekov, cukrovka, stres. Veľkú úlohu hrá psychika. Preto je komunikácia s partnerom viac ako nevyhnutná. Môže si totiž myslieť, že vás už nepriťahuje, že sa vám milovanie s ním nepáči. Ako však priznáva čitateľka v jednej z početných diskusií, vôbec to tak nie je. "Sex ma baví, teším sa na neho, som vzrušená. Len tá vlhkosť už nie je, čo bývala.

Ako použiť lubrikačný gél

Najbežnejšie použitie je, že sa lubrikačný gél pri pohlavnom styku nanesie na penis a vagínu popr. na análne časť. Tým sa dostatočne zvlhčí intímne partie, zvýši klzkosť a predíde sa nepríjemnému pocitu alebo poranenie sliznice. Lubrikačné gély sú vhodné ako pre masturbáciu tak pre erotickú predohru a navodenie príjemnej atmosféry pred samotným pohlavným aktom.

Rozdelenie lubrikačných gélov

Podľa spôsobu použitia:

Vaginálne lubrikačné gély
Análny lubrikačné gély

Podľa zloženia:

Lubrikačné gély na vodnej báze:

Sú vhodné pre citlivejšiu pokožku, podporujú hydratáciu vaginálnej sliznice, sú veľmi vhodné pre použitie s kondómom a všetkými erotickými pomôckami. Dobre sa omývajú, rýchlejšie zasychajú, môžu žmolkovatět alebo lepiť.

Lubrikačné gély na silikónovej báze:

Sú veľmi výdatné, vynikajú vysokou klznosťou, nelepí, nežmolkuje a nezasychajú. Sú vhodné ako pre vaginálny, tak pre análny styk alebo masáže. Sú veľmi vhodné pre použitie napr. V sprche alebo vani, lebo po kontakte s vodou nestrácajú svoju kĺzavosť. Je možné ich použiť s väčšinou erotických pomôcok, okrem silikónových (mohli by poškodiť ich povrch).

Hybridné lubrikačné gély:

Sú mixom lubrikantov na vodnej a silikónovej báze a spájajú tak prednosti oboch typov. Poskytujú vysokú a dlhodobú kĺzavosť ako silikónové lubrikanty, zároveň sa dobre umývajú vodou, rovnako ako lubrikanty na vodnej báze.Zákaznícka infolinka
+420 608 770 472

E-mail
info@vibratory-online.sk

Doručujeme
diskrétne
a rýchlo
Nad 50 EUR
doprava
zadarmo
Ku každej objednávke
10% zľava
na ďalší nákup
2 500 položiek
skladom
u nás