Ako vybrať vibrátor

Premýšľate o kúpe novej erotické pomôcky a nemôžete sa rozhodnúť? Skúsime Vám poskytnúť niekoľko užitočných rád o rozdelení, materiáloch a ich základných vlastnostiach. Ak si prajete vibračné pomôcku, tzn. poháňanou motorčekom, ktorý udáva vibrácie, prípadne rotácie, hľadajte VIBRÁTOR. Ak vibrácie nepožadujete, hľadajte DILDO. Pri výbere erotické pomôcky záleží na Vašej predstave, potrebách a vkusu. V prípade akýchkoľvek otázok nás môžete kontaktovať, radi Vám pri výbere poradíme.


Vibrátory podľa spôsobu použitia

Vaginálne vibrátory

Pre dráždenie pyskov a vagíny.


Análne vibrátory

Sú vhodné ako na vaginálne, tak análnemu použitie kde dochádza k dráždeniu análny hrádze alebo priamo análneho otvoru. Tvarovo sú užšie ako vaginálny vibrátory a na konci majú rozšírenú časť zabraňujúca zakĺznutiu.


Prikladacie vibrátory

Sú predovšetkým odporúčané na dráždenie klitorisu, môžeme ich ale tiež použiť k dráždeniu bradaviek au mužov k dráždeniu penisu priložením na spodnú stranu žaluďa i celého penisu.


G-Bod vibrátory

Ženský orgazmus môžeme rozdeliť na vaginálne a klitorálny. Vaginálny orgazmus býva vyvolaný predovšetkým dráždením bodu G. Pre čo najintenzívnejší dráždenie bodu G sú určené tzv. G-Bod vibrátory.


Vibrátory podľa materiálu

Plastové vibrátory

Materiál zvaný tiež ako ABS, sú tvrdé s hladkou povrchovou úpravou (niekedy pokovanou technickým striebrom alebo zlatom), ktorá je často rôzne povrchovo modifikovaná a zvrásnená alebo zvlnená či texturovaná, pre intenzívnejšie dráždenie. Veľkou výhodou plastových vibrátorov je ich veľmi dobrý prenos vibrácií, ktorý je u plastov najvyššia, jednoduchá údržba, sú bez zápachu a neobsahujú ftaláty.


Gélové vibrátory

nazývané tiež jelly, sú vyrobené z PVC. Sú dokonale mäkké, ohybné a pružné. Tieto materiály sú na povrchu takmer úplne hladké a najčastejšie sú transparentné (priehľadné) v celej škále farebného prevedenia. PVC sa vyrába synteticky a existuje vo tvrdom aj mäkkom prevedení. Vďaka prídavku zmäkčovadiel sa dá tvrdosť a tuhosť PVC dobre kombinovať a používa sa tak v širokom sortimente erotických pomôcok od dild po nafukovacie panny. POZOR, niektoré typy vibrátorov z tohto materiálu môžu zapáchať. Pach odznie po dlhšom odvetrávanie.


Silikónové vibrátory

Silikón sa vyrába z prírodných surovín syntetickou cestou a je považovaný za prírodný produkt. Silikóny sú spravidla fyziologicky dobre znášanlivé 100% hypoalergénnym materiálom a sú vhodny pre všetky druhy slizníc aj pre tie najcitlivejšie, ktorým nespôsobuje žiadne negatívne reakcie. A vďaka tomu sa využívajú v kozmetike a plastickej chirurgii. Krátko povedané: Ide o najlepší materiál pre erotické hračky!

Prednosti silikónového vibrátora:

 • bez zápachu
 • neobsahuje zmäkčovadlá (ftaláty)
 • výborná pružnosť, pevnosť a hladkosť
 • dobre prijímajú telesnú teplotu
 • dobre znášanlivý s pokožkou

Upozornenie: Silikón sa neznáša so silikónom, z tohto dôvodu nepoužívajte silikónové erotické pomôcky s lubrikačnými gélmi či oleji na silikónovej báze! Naleptávajú ich povrch.


Vibrátory Nature Skin, Cyber Skin, Loveclone, TPE/TPR

ide o vibrátory vyrobené z termoplastickej gumy, popr. termoplastického elastoméru. Tento prevratný materiál má veľmi podobné vlastnosti ako silikón. Hlavnou surovinou na jeho výrobu je prírodný alebo syntetický kaučuk, ktorý je kombinovaný s funkčnosťou plastov. Tento materiál je na dotyk veľmi podobný ľudskej koži a poskytuje tak ďalší rozmer erotickým hrám.

 • Je bez zápachu
 • neobsahuje ftaláty
 • výborná pružnosť a pevnosť
 • odolný voči UV-žiareniu
 • dobre znášanlivý s pokožkou
 • dobre sa prispôsobí telesnej teplote

Pre ošetrenie týchto erotických pomôcok používajte ošetrujúci púder!


Vibrátory ze skla nebo kovu

Vibrátory môžu byť vyrobené aj zo skla alebo kovu (napr. Aluminium - hliník): Sú veľmi pevné, dobre prenášajú vibrácie, ich údržba je veľmi jednoduchá, sú bez zápachu, bez ftalátov, zdravotne nezávadné. Pred použitím je možné, pre väčší komfort, tieto pomôcky predhriať v teplej vode na teplotu tela, alebo naopak, použiť je pre chladivý, vzrušujúci pocit.


Vibrátory podľa vzhľadu a prevedenie

Realistické vibrátory

Pre zástancov klasických tvarov sú určené realistické vibrátory - tvarom pripomínajú skutočný penis, majú realistický tvar, výrazne vypracovaný žaluď, žilkovanie na povrchu a pri niektorých typoch aj vytvarovaná semenníky a predkožku. Vybrať si môžete od prirodzených farieb telové, čokoládové, čierne až po rôzne farebné.


Zábavné vibrátory

Pre milovníkov zábavy a netradičných tvarov sú vhodné zábavné vibrátory - sú to vkusné, veselé vibrátory s estetickým dizajnom. Tvar, týchto erotických pomôcok pomáha odbúravať zábrany a predsudky. Každý z týchto malých poskytovateľov rozkoše je výrazom radosti zo života a sebavedomie.


Multifunkčné vibrátory

Špeciálne kategórií sú multifunkčné vibrátory, nazvanej tiež ako rotačné perličkové - sú doplnené o plastové alebo oceľové guľôčky v strednej časti vibrátora, ktoré pri rotácii vlnia materiálom a tým zvyšujú stimuláciu. Niektoré sú vybavené rotačné špičkou, ktorá zvyšuje dráždenie bodu G. Tieto vibrátory majú väčšinou aj špeciálne vibračný stimulátor klitorisu k jeho dokonalému masírovaniu. Vyrábajú sa najčastejšie z gélu alebo kvalitnejšieho silikónu. Rotačné perličkové vibrátory sú veľmi účinné a vyhľadávané aj napriek ich vyššiu cenu.

Načítavam...