Ako mať prvý sex

Ako mať prvý sex

Všetci to niekedy musíme urobiť. Všetci sú si tým neistí. Všetci majú z tejto skúsenosti zmiešané pocity, sú nervózni, vzrušení a úzkostliví zároveň. Hovoríme samozrejme o takzvanom "prvom čase" alebo prvom sexe. Ak sa chystáte na svoju prvú svadbu, určite sa vám v hlave preháňa nespočetné množstvo myšlienok a nápadov. Možno sa vám v mysli preháňajú aj rôzne obavy, napríklad: "Bude to bolieť? Zmení to nejako moje telo?" a tak ďalej. Pokračujte v čítaní a dozviete sa všetko, čo je potrebné alebo dobré vedieť pred tým, ako zažijete tento nezabudnuteľný zážitok.

Bolí prvý sex?

Toto je najčastejšia otázka. Vaše telo prechádza počas tejto aktivity mnohými zmenami. Niektoré z nich si môžete všimnúť na prvý pohľad, ale nie je sa čoho obávať. Tieto fyzické zmeny sú úplne prirodzené a normálne. Napríklad vaša intimná oblasť sa môže zväčšiť v dôsledku prietoku krvi a zvýšenej citlivosti pohlavných orgánov. Po skončení milostnej hry si môžete byť istí, že sa vaše telo vráti do normálneho a známeho stavu.
Väčšina žien sa rodí s panenskou blanou, ktorá sa nachádza vo vnútri pošvy. Počas prvého pohlavného styku sa môže roztiahnuť a prasknúť, čo môže, ale nemusí spôsobiť krvácanie. Každý hodnotí túto skúsenosť iným spôsobom. Pre niektorých je táto skúsenosť mierne bolestivá, pre iných nie. Závisí to od mnohých aspektov, napríklad od polohy, v ktorej sa počas penetrácie nachádzate, alebo od veľkosti vášho penisu a sily vášho partnera. Podľa prieskumov a rozhovorov, ktoré sa uskutočnili s mnohými osobami, však väčšina z nich nepovažovala prvý sex za bolestivý. Uvoľnite sa, upokojte sa, sústreďte svoju pozornosť na svoje telo a vychutnajte si tento výnimočný okamih. 

Ako sa pripraviť na prvý sex?

K prvému sexu môže dôjsť celkom spontánne. Nie všetko sa dá vždy naplánovať. Ak však patríte k tým šťastlivcom, ktorí majú možnosť pripraviť sa na túto skúsenosť, je potrebné mať na pamäti niekoľko vecí.

1. Používajte kondóm

Bezpečnosť na prvom mieste! Zvážte spôsoby, ako zabezpečiť, aby bol sex úplne bezpečný. Nechránený pohlavný styk môže viesť k prenosu infekcie. Siahnite po kondóme a môžete si byť istí, že sa neprenesú žiadne pohlavne prenosné choroby. Správne používanie kondómu okrem iného zabráni oplodneniu a nechcenému tehotenstvu.

2. Ten, kto maže, jazdí

Ak si chcete byť naozaj istí, že nebudete cítiť bolesť, napríklad z nepríjemného trenia, použite lubrikant, ktorý vám počas penetrácie veľmi pomôže a zabezpečí klzký a príjemný priebeh milostných hier.

3. Životné prostredie

Ak chcete, aby ste na svoje prvé stretnutie spomínali ako na krásny a nezabudnuteľný zážitok, myslite na prostredie a "prostredie". Uistite sa, že ste na tichom a útulnom mieste. Zapáľte niekoľko sviečok, môžete si pustiť aj tichú hudbu, ale dôležité je, aby vo vzduchu vládla pozitívna atmosféra. Nenechajte sa do ničoho nútiť, je na vás, aby ste sa rozhodli, kedy a ako chcete zažiť svoj prvý sex.

Ako mať sex po prvýkrát

Predohra je niečo, na čo by sa počas prvého sexu nemalo zabúdať. Páry sa často snažia ísť rovno na penetráciu a zažiť ju čo najskôr. Predohra je však veľmi dôležitá, pretože vedie telo k vzrušeniu, ktoré potom veľmi pomáha pri penetrácii. Výskum naznačuje, že okrem iného pomáha dosiahnuť orgazmus. Nevynechávajte túto dôležitú časť a vychutnajte si každý okamih, ktorý vás vzruší.

Nie je potrebné skúšať žiadne extrémne polohy alebo sa snažiť napodobňovať sex, ktorý vidíte v porne. Vyskúšajte polohy, ktoré sú pre vás prirodzené a do ktorých sa vaše telá dostanú spontánne na základe vašich potešení. Nezostávajte v pozíciách, ktoré sú vám nepríjemné. Komunikujte so svojou milovanou, povedzte jej, čo vám vyhovuje a čo nie. Informujte ju o tom, čo vás láka, podľahnite pokušeniu a výnimočnej chvíli. Nebuďte sklamaní alebo frustrovaní, keď nedosiahnete orgazmus. Prvýkrát to nemusí byť okamžite. O dôvod viac, prečo cvičiť a skúšať to znova. Čoskoro určite príde neodolateľné vyvrcholenie.

Prvý análny sex si nechajte na neskôr

Nie je potrebné skúšať všetko na prvýkrát. Najprv sa skúste zamerať len na jeden aspekt, vaginálnu penetráciu. Keď sa v ňom zdokonalíte, získate istotu a uvoľnenie, môžete sa posunúť ďalej a skúšať nové veci. Nie je kam sa ponáhľať a aj prvý análny sex je zážitok, na ktorý sa treba pripraviť.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

2022-07-07 15:06:50

Další články

Získajte lepší sexuálny zážitok a zdravšie panvové dno s Kegelovými guľôčkami!

15/02/2023 Kegelove guľôčky, tiež známe ako Venušine guľôčky, Ben Wa guľôčky alebo cvičebné guľôčky pre panvové dno, sú druh malých vážených guľôčok, ktoré sú navrhnuté na posilnenie svalov panvového dna. Tieto guľôčky sú typicky vyrobené z materiálov ako je si… (Čítať viac)

Ako si vybrať ten najlepší vibrátor

15/02/2023 Ako si vybrať ten najlepší vibrátorVýber správneho vibrátora závisí na individuálnych preferenciách a potrebách. Tu je niekoľko faktorov, ktoré Vám môžu pomôcť rozhodnúť sa, ktorý vibrátor by mohol byť pre Vás ten najlepší:Typ vibrátora: Existuje mno… (Čítať viac)

Sexuálne sebavedomie môže byť kľúčovým faktorom pre uspokojivý a spokojný sexuálny život

14/02/2023 Ak sa cítime sebaisto a pohodlne so svojím telom a sexuálnymi preferenciami, môžeme si užívať intímne chvíle bez strachu a byť otvorenejší komunikácii s partnerom. Existuje niekoľko spôsobov, ako si vybudovať sexuálne sebavedomie, napríklad komunikác… (Čítať viac)

Vibračné guľôčky na diaľkové ovládanie Take it Easy ERA Lola games recenzia

23/08/2022 Vibračné guľôčky na diaľkové ovládanie Take it Easy ERA Lola games recenziaPokiaľ ide o menších vibračných pomocníkov, najčastejšie sa stretávam s vibračnými vajíčkami. Na trhu sú však aj vibračné guľôčky, ktoré sa zavádzajú a často fungujú rovnakým … (Čítať viac)

Načítavam...