Bezpečný sex: Ako sa chrániť pred pohlavne prenosnými chorobami a nechceným tehotenstvom, ako používať kondómy, antikoncepciu atď.

Bezpečný sex: Ako sa chrániť pred pohlavne prenosnými chorobami a nechceným tehotenstvom, ako používať kondómy, antikoncepciu atď.

Bezpečný sex: Ako sa chrániť pred pohlavne prenosnými chorobami a nechceným tehotenstvom, ako používať kondómy, antikoncepciu atď.

Sex je prirodzenou súčasťou života mnohých ľudí a môže byť veľmi príjemným a intímnym zážitkom. Sú s ním však spojené aj riziká, ako sú pohlavne prenosné choroby a nechcené tehotenstvo. Preto je dôležité naučiť sa, ako sa pred týmito rizikami chrániť a zabezpečiť si bezpečný sex. Jednou z najdôležitejších a najúčinnejších metód ochrany pred pohlavne prenosnými chorobami a nechceným tehotenstvom je používanie kondómu.

Kondóm je tenká ochranná vrstva, ktorá sa počas sexu nasadí na penis a zabraňuje vniknutiu spermií do vagíny alebo konečníka. Okrem toho znižuje aj riziko prenosu pohlavne prenosných chorôb, ako sú chlamýdie, kvapavka, syfilis alebo HIV.

Používanie kondómu je veľmi jednoduché. Najprv si vyberte správnu veľkosť kondómu pre váš penis. Kondómy sú dostupné v rôznych veľkostiach, preto si vyberte ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Potom si ho opatrne nasaďte na penis a uistite sa, že je pevne na svojom mieste. Ak máte pocit, že kondóm nie je dostatočne tesný alebo že sa posúva, môže to znamenať, že nie je správne nasadený. V takom prípade ho opatrne vyzlečte a skúste to znova.

Kondómy sa dajú kúpiť v lekárni, ale aj v niektorých sexshopoch. Je dôležité vybrať si kvalitný kondóm od dôveryhodného výrobcu, ktorý spĺňa bezpečnostné normy. 

Dôležité je tiež pamätať na to, že používanie kondómu nie je stopercentnou zárukou ochrany pred pohlavne prenosnými chorobami a nechceným tehotenstvom. Ak napríklad nepoužijete kondóm počas orálneho sexu alebo bozkávania, riziko prenosu pohlavne prenosných chorôb a tehotenstva zostáva. 

Pohlavne prenosné choroby (STD) sú choroby, ktoré sa prenášajú pri pohlavnom styku. Patria medzi ne chlamýdie, kvapavka, genitálne bradavice, syfilis, HIV/AIDS a hepatitída B a C. Tieto choroby môžu mať vážne zdravotné následky vrátane neplodnosti alebo dokonca smrti.

Používanie kondómu je jednou z najlepších metód ochrany pred pohlavne prenosnými chorobami. Kondóm chráni pred prenosom infekcie tým, že zabraňuje kontaktu telesných tekutín, ktoré môžu obsahovať vírusy alebo baktérie. Pri správnom používaní je takmer 100 % účinný.

Nie je to však jediný spôsob ochrany. Je dôležité si uvedomiť, že SPC sa môžu prenášať aj pri orálnom sexe alebo pri používaní spoločných sexuálnych hračiek, preto je dôležité používať kondómy nielen pri vaginálnom alebo análnom sexe. Okrem toho existuje niekoľko ďalších preventívnych opatrení, ktoré môžu znížiť riziko prenosu SPC:

Pravidelné testovanie: pravidelné testovanie na SPC môže pomôcť včas odhaliť infekciu a začať liečbu. Odporúča sa testovať pred každou zmenou sexuálneho partnera alebo pravidelne, ak máte viac ako jedného partnera.

Obmedzte počet sexuálnych partnerov: Čím viac sexuálnych partnerov máte, tým vyššie je riziko prenosu SPC. Obmedzenie počtu partnerov môže toto riziko znížiť.

Používajte lubrikačné gély: Lubrikačné gély môžu znížiť riziko poškodenia sliznice, a tým znížiť riziko prenosu SPC.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

2023-04-25 14:51:59

Další články

Recenze: Dildo King Cock Clear 7

11/10/2023 Dnešná recenzia sa týka nového prírastku do sveta erotiky, dilda King Cock Clear 7" wB z kolekcie Pipedream King Cock Clear.Ak hľadáte výnimočný zážitok a vzrušenie, neváhajte, či už ste začiatočník alebo skúsený milovník hračiek pre dospelých. … (Čítať viac)

Tajomstvo mužského sexuálneho zdravia: Ako Premeniť Mužský nástroj na Superhrdinu

08/09/2023 Sex a mužské zdravie - dve témy, ktoré sa navzájom prekrývajú ako pár starých nohavíc. Ale viete, ako funguje vaše mužské telo v sexuálnom kontexte? A čo môžete urobiť pre zdravie vášho penisu a reprodukčného systému? Pripravte sa na expedíciu do sve… (Čítať viac)

Erotické fantázie ako fantázie môžu prispieť k lepšiemu sexuálnemu životu, ako ich používať a zdieľať s partnerom

13/07/2023 Erotické fantázie ako fantázie môžu prispieť k lepšiemu sexuálnemu životu, ako ich používať a zdieľať s partneromSexuálne fantázie sú neoddeliteľnou súčasťou nášho vnútra. V oblasti intímnosti nám poskytujú jedinečný priestor na preskúmanie nevšednýc… (Čítať viac)

Masturbácia u mužov. Ako masturbovať, prečo je to dôležité a ako si túto činnosť užiť.

27/06/2023 Masturbácia u mužov. Ako masturbovať, prečo je to dôležité a ako si túto činnosť užiť.Masturbácia je prirodzená a zdravá sexuálna aktivita, ktorú môžu praktizovať muži aj ženy. U mužov sa často nazýva "onanie" a spočíva v stimulácii vlastný… (Čítať viac)

Načítavam...