Predohra, čo to je a prečo je dôležitá.

Predohra, čo to je a prečo je dôležitá.

Predohra, čo to je a prečo je dôležitá.

V mnohých prípadoch už len myšlienka na sex u mužov vyvoláva okamžité vzrušenie. Toto vzrušenie často vedie k erekcii, vďaka ktorej je každý muž pripravený "skočiť do toho". U žien je to však úplne inak. Nestačí len chcieť sex a myslieť naň. Preto sa v tejto chvíli dostáva do popredia predohra. Predohra má fyzický a emocionálny účel a pomáha pripraviť myseľ a telo na sex. Mnohé ženy potrebujú bozkávanie, objímanie a maznanie na vytvorenie lubrikácie vo vagíne, ktorá je naozaj dôležitá pre hladké a vzrušujúce chvíle.

Prečo je predohra dôležitá?

Prečo je pre ženy obzvlášť dôležitá úspešná predohra? Odpoveď je jednoduchá, ženám jednoducho trvá dlhšie, kým sa dostanú na úroveň vzrušenia potrebnú na dosiahnutie orgazmu. Ak sa na vec pozrieme z biologického hľadiska, predohra rozprúdi krv v tele, dokonca aj na dôležitých sexuálnych miestach, ako je vagína a klitoris. Prílev krvi do klitorisu spôsobuje jeho erekciu, čo vedie k intenzívnejším pocitom počas stimulácie. Krv sa dostáva aj do pošvy, čo vedie k intímnej lubrikácii. Keď sa ženské telo vzruší, vaginálne svaly okrem iného trochu vytiahnu maternicu nahor, čím sa vo vagíne vytvorí viac priestoru. Tento proces má za následok, že sex je pre ženu príjemnejší. V okamihu, keď dôjde aspoň k týmto dvom základným zmenám, je žena fyzicky pripravená na vášnivé a nezabudnuteľné chvíle, ktoré sa končia vysnívaným vyvrcholením. 

Ak sa na vec pozrieme nielen z hľadiska biologických funkcií, je zrejmé, že (nielen) ženy často potrebujú aj emocionálnu istotu. Predohra môže byť plná emócií, všímavosti a pozornosti, čo posilňuje nielen vzťah medzi partnermi, ale aj sebadôveru a túžbu poddať sa. Sex v tomto prípade nadobúda úplne nový rozmer!

Ako vytvoriť vzrušujúcu predohru?

Neexistuje správny alebo nesprávny spôsob predohry. Nemusíte sa celé hodiny objímať, hladiť a bozkávať, kým prejdete k sexu. Možno vám bude stačiť niekoľko minút predohry. Predohre venujte aspoň 10 minút, čo je dostatok času na to, aby ste zahriali svoje telá a pripravili ich na nadchádzajúce vzrušujúce chvíle. Pohladkajte partnerovu tvár, prechádzajte mu prstami po vlasoch a jemne ho šteklite po vnútornej strane rúk, brucha a stehien. Navzájom sa trite alebo zľahka šteklite. Záleží na vás a na tom, čo vám vyhovuje. Popustite uzdu svojej fantázii. Zamerajte sa napríklad na bozkávanie a hladenie brucha, vnútornej strany stehien a pŕs a až potom prejdite na svoje genitálie. Ako sa hovorí, to najlepšie prichádza ako posledné...

Ak chcete zahriať nielen svoje telo, ale aj myseľ, vyskúšajte napríklad tieto metódy:

1. Nebojte sa slov. Povedzte si, čo sa vám páči a čo chcete, aby vám ten druhý robil. V tejto chvíli máte veľkú príležitosť. Nebojte sa hovoriť oplzlo. Ak vám to vyhovuje, zaveďte do týchto chvíľ "oplzlé reči".
2. Vyskúšajte rôzne spôsoby, ako sa k nemu čo najviac priblížiť. Existuje mnoho spôsobov, ako sa navzájom dotýkať alebo priľnúť na seba. Čo napríklad sprcha? Je to skvelé miesto, kde sa môžete skutočne zblížiť a prežiť vášnivé chvíle.
3. Používajte oleje a ochutené výrobky. Doprajte si navzájom masáž chrbta, nôh alebo celého tela olejom alebo krémom. Nalejte partnerovi na pokožku čokoládu, šľahačku alebo iné chutné pochúťky a venujte čas tomu, aby ste ich poriadne zlízali.
4. Zvážte kúpu sexuálnych hier, ktoré ponúkajú tipy a pravidlá, čo si navzájom robiť. Príkladom takýchto hier sú stolové hry, mobilné aplikácie alebo kocky.
5. Nebojte sa v tomto období siahnuť po erotických pomôckach. Hračky vám pomôžu ešte viac rozpáliť vašu milú.
Samotný sex je lahodný a skutočne vzrušujúci zážitok. Prečo teda nevenovať týmto príjemným chvíľam viac času? Predĺženie sexuálneho stretnutia zapojením sa do rôznych aktivít môže celý zážitok urobiť zábavnejším, vášnivejším a príjemnejším, a to je koniec koncov to, po čom všetci určite túžime...


Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

2022-11-08 10:14:50

Další články

Recenze: Dildo King Cock Clear 7

11/10/2023 Dnešná recenzia sa týka nového prírastku do sveta erotiky, dilda King Cock Clear 7" wB z kolekcie Pipedream King Cock Clear.Ak hľadáte výnimočný zážitok a vzrušenie, neváhajte, či už ste začiatočník alebo skúsený milovník hračiek pre dospelých. … (Čítať viac)

Tajomstvo mužského sexuálneho zdravia: Ako Premeniť Mužský nástroj na Superhrdinu

08/09/2023 Sex a mužské zdravie - dve témy, ktoré sa navzájom prekrývajú ako pár starých nohavíc. Ale viete, ako funguje vaše mužské telo v sexuálnom kontexte? A čo môžete urobiť pre zdravie vášho penisu a reprodukčného systému? Pripravte sa na expedíciu do sve… (Čítať viac)

Erotické fantázie ako fantázie môžu prispieť k lepšiemu sexuálnemu životu, ako ich používať a zdieľať s partnerom

13/07/2023 Erotické fantázie ako fantázie môžu prispieť k lepšiemu sexuálnemu životu, ako ich používať a zdieľať s partneromSexuálne fantázie sú neoddeliteľnou súčasťou nášho vnútra. V oblasti intímnosti nám poskytujú jedinečný priestor na preskúmanie nevšednýc… (Čítať viac)

Masturbácia u mužov. Ako masturbovať, prečo je to dôležité a ako si túto činnosť užiť.

27/06/2023 Masturbácia u mužov. Ako masturbovať, prečo je to dôležité a ako si túto činnosť užiť.Masturbácia je prirodzená a zdravá sexuálna aktivita, ktorú môžu praktizovať muži aj ženy. U mužov sa často nazýva "onanie" a spočíva v stimulácii vlastný… (Čítať viac)

Načítavam...