Príručka o zdravotných prínosoch masturbácie

Príručka o zdravotných prínosoch masturbácie

Príručka o zdravotných prínosoch masturbácie

Obdobie dospievania otvára úplne nové dvere do sveta masturbácie a orgazmov. V tomto období mnohí z nás objavujú, aké príjemné a chutné veci nás v živote ešte čakajú. Masturbácia by však nemala zostať len v období dospievania. Mnohí z nás by si ju mali preniesť do ďalšieho života, aj keď sme si už našli sexuálnych partnerov. Prečo je to tak? Okrem toho, že nám masturbácia prináša skutočne vzrušujúce a príjemné pocity, má aj niekoľko zdravotných výhod, od zníženia rizika niektorých chorôb až po zvýšenie spokojnosti pri sexe s partnerom. Inými slovami, masturbácia je skvelá pre vaše fyzické a emocionálne zdravie. Preto by ste mali masturbovať, aj keď máte pravidelný partnerský sex.

Zdravotné výhody masturbácie

1. Pomáha znižovať riziko rakoviny prostaty

V štúdii z roku 2004 sa zistilo, že u mužov, ktorí ejakulovali viac ako 21-krát za mesiac, sa riziko rakoviny prostaty znížilo približne o 33 % v porovnaní s mužmi, ktorí tento akt vykonávali len štyrikrát až sedemkrát za mesiac. V roku 2016 vedci sledovali tú istú skupinu mužov od roku 2004 a zistili, že tí, ktorí ejakulovali osem až dvanásťkrát mesačne, znížili riziko rakoviny prostaty o 10 %.

2. Posilnenie dôležitých svalov

S pribúdajúcim vekom prirodzene strácate svalový tonus - áno, aj tam dole. Pravidelný sex alebo masturbácia posilňujú svaly panvového dna, aby sa predišlo erektilnej dysfunkcii a inkontinencii.

3. Pomáha pri výdrži počas sexu

Niekedy muži nevydržia dlho v posteli jednoducho preto, že nemajú dostatok praxe, či už s partnerkou alebo sólo. Pravidelná masturbácia môže pomôcť predĺžiť váš výkon. Okrem iného, keď masturbujete pred návštevou svojej milovanej, môže to následne pomôcť s výdržou a ovládaním, keď príde a pustí sa do práce.

4. Jednoducho vám zlepší náladu!
Pri masturbácii sa uvoľňuje veľa neurochemických látok, ktoré zlepšujú náladu, zvyšujú spokojnosť a aktivujú okruhy odmeňovania v mozgu. Dá sa povedať, že orgazmus je najväčší dostupný dopamín, ktorý možno získať bez použitia drog.
5. Zlepšuje kvalitu pokožky
Orgazmus spôsobuje zvýšený prietok krvi do pokožky, čo vedie k otvoreniu ciev. Okrem toho sa vďaka uvoľňovaniu oxytocínu môže znížiť zápal, takže vyrážky sú menej nápadné a viditeľné.

6. Zlepšuje zdravie srdca
Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, že príliš veľa sexu môže zvýšiť riziko infarktu alebo mŕtvice, pravidelné orgazmy vás môžu v skutočnosti chrániť pred kardiovaskulárnymi ochoreniami. Správa zo štúdie Massachusetts Aging Study zistila, že muži, ktorí mali sex raz za mesiac alebo menej, mali o 45 % vyššiu pravdepodobnosť úmrtia na kardiovaskulárne ochorenia ako muži, ktorí mali dva alebo viac orgazmov týždenne.

7. Viac orgazmov
Ženy zvyčajne vyvrcholia rýchlejšie a ľahšie počas masturbácie ako počas sexu. Napríklad štúdia z roku 2017, ktorej sa zúčastnilo viac ako 52 000 dospelých, zistila, že iba 65 % heterosexuálnych žien a 66 % bisexuálnych žien zvyčajne dosahuje orgazmus počas sexu.

8. Uspokojenie nadmernej túžby
Vzhľadom na vyššiu hladinu testosterónu u mužov, ktorá prispieva k libidu, je sexuálna túžba u mužov zvyčajne vyššia ako u žien. Preto môže byť masturbácia pre mužov v heterosexuálnych vzťahoch skvelým spôsobom, ako zvládnuť zvýšené nutkanie. Niektorí muži tvrdia, že masturbáciu používajú ako prostriedok na zníženie sexuálnej záťaže svojich partneriek.
Sexuálne potešenie je veľmi individuálne. Pocity potešenia sa môžu dostaviť u každého z nás po iných činnostiach. Masturbácia je zdravý spôsob, ako preskúmať svoje jedinečné sexuálne záujmy. Skúmanie tohto spôsobu, ako zistiť, čo vo vás vzbudzuje najväčšie potešenie, vám môže pomôcť cítiť sa uvoľnenejšie a menej vystresovane ako napríklad počas sexuálnych aktivít. To určite zlepší váš sexuálny život a do istej miery aj váš každodenný život.

Zdroje:
https://www.plannedparenthood.org/learn/sex-pleasure-and-sexual-dysfunction/masturbation/masturbation-healthy
https://www.healthline.com/health/masturbation-side-effects
https://www.mindbodygreen.com/articles/benefits-of-masturbation
https://www.businessinsider.com/masturbation-health-benefits-2018-9

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

2022-11-03 11:21:47

Další články

Získajte lepší sexuálny zážitok a zdravšie panvové dno s Kegelovými guľôčkami!

15/02/2023 Kegelove guľôčky, tiež známe ako Venušine guľôčky, Ben Wa guľôčky alebo cvičebné guľôčky pre panvové dno, sú druh malých vážených guľôčok, ktoré sú navrhnuté na posilnenie svalov panvového dna. Tieto guľôčky sú typicky vyrobené z materiálov ako je si… (Čítať viac)

Ako si vybrať ten najlepší vibrátor

15/02/2023 Ako si vybrať ten najlepší vibrátorVýber správneho vibrátora závisí na individuálnych preferenciách a potrebách. Tu je niekoľko faktorov, ktoré Vám môžu pomôcť rozhodnúť sa, ktorý vibrátor by mohol byť pre Vás ten najlepší:Typ vibrátora: Existuje mno… (Čítať viac)

Sexuálne sebavedomie môže byť kľúčovým faktorom pre uspokojivý a spokojný sexuálny život

14/02/2023 Ak sa cítime sebaisto a pohodlne so svojím telom a sexuálnymi preferenciami, môžeme si užívať intímne chvíle bez strachu a byť otvorenejší komunikácii s partnerom. Existuje niekoľko spôsobov, ako si vybudovať sexuálne sebavedomie, napríklad komunikác… (Čítať viac)

Vibračné guľôčky na diaľkové ovládanie Take it Easy ERA Lola games recenzia

23/08/2022 Vibračné guľôčky na diaľkové ovládanie Take it Easy ERA Lola games recenziaPokiaľ ide o menších vibračných pomocníkov, najčastejšie sa stretávam s vibračnými vajíčkami. Na trhu sú však aj vibračné guľôčky, ktoré sa zavádzajú a často fungujú rovnakým … (Čítať viac)

Načítavam...