Príručka o zdravotných prínosoch masturbácie

Príručka o zdravotných prínosoch masturbácie

Príručka o zdravotných prínosoch masturbácie

Obdobie dospievania otvára úplne nové dvere do sveta masturbácie a orgazmov. V tomto období mnohí z nás objavujú, aké príjemné a chutné veci nás v živote ešte čakajú. Masturbácia by však nemala zostať len v období dospievania. Mnohí z nás by si ju mali preniesť do ďalšieho života, aj keď sme si už našli sexuálnych partnerov. Prečo je to tak? Okrem toho, že nám masturbácia prináša skutočne vzrušujúce a príjemné pocity, má aj niekoľko zdravotných výhod, od zníženia rizika niektorých chorôb až po zvýšenie spokojnosti pri sexe s partnerom. Inými slovami, masturbácia je skvelá pre vaše fyzické a emocionálne zdravie. Preto by ste mali masturbovať, aj keď máte pravidelný partnerský sex.

Zdravotné výhody masturbácie

1. Pomáha znižovať riziko rakoviny prostaty

V štúdii z roku 2004 sa zistilo, že u mužov, ktorí ejakulovali viac ako 21-krát za mesiac, sa riziko rakoviny prostaty znížilo približne o 33 % v porovnaní s mužmi, ktorí tento akt vykonávali len štyrikrát až sedemkrát za mesiac. V roku 2016 vedci sledovali tú istú skupinu mužov od roku 2004 a zistili, že tí, ktorí ejakulovali osem až dvanásťkrát mesačne, znížili riziko rakoviny prostaty o 10 %.

2. Posilnenie dôležitých svalov

S pribúdajúcim vekom prirodzene strácate svalový tonus - áno, aj tam dole. Pravidelný sex alebo masturbácia posilňujú svaly panvového dna, aby sa predišlo erektilnej dysfunkcii a inkontinencii.

3. Pomáha pri výdrži počas sexu

Niekedy muži nevydržia dlho v posteli jednoducho preto, že nemajú dostatok praxe, či už s partnerkou alebo sólo. Pravidelná masturbácia môže pomôcť predĺžiť váš výkon. Okrem iného, keď masturbujete pred návštevou svojej milovanej, môže to následne pomôcť s výdržou a ovládaním, keď príde a pustí sa do práce.

4. Jednoducho vám zlepší náladu!
Pri masturbácii sa uvoľňuje veľa neurochemických látok, ktoré zlepšujú náladu, zvyšujú spokojnosť a aktivujú okruhy odmeňovania v mozgu. Dá sa povedať, že orgazmus je najväčší dostupný dopamín, ktorý možno získať bez použitia drog.
5. Zlepšuje kvalitu pokožky
Orgazmus spôsobuje zvýšený prietok krvi do pokožky, čo vedie k otvoreniu ciev. Okrem toho sa vďaka uvoľňovaniu oxytocínu môže znížiť zápal, takže vyrážky sú menej nápadné a viditeľné.

6. Zlepšuje zdravie srdca
Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, že príliš veľa sexu môže zvýšiť riziko infarktu alebo mŕtvice, pravidelné orgazmy vás môžu v skutočnosti chrániť pred kardiovaskulárnymi ochoreniami. Správa zo štúdie Massachusetts Aging Study zistila, že muži, ktorí mali sex raz za mesiac alebo menej, mali o 45 % vyššiu pravdepodobnosť úmrtia na kardiovaskulárne ochorenia ako muži, ktorí mali dva alebo viac orgazmov týždenne.

7. Viac orgazmov
Ženy zvyčajne vyvrcholia rýchlejšie a ľahšie počas masturbácie ako počas sexu. Napríklad štúdia z roku 2017, ktorej sa zúčastnilo viac ako 52 000 dospelých, zistila, že iba 65 % heterosexuálnych žien a 66 % bisexuálnych žien zvyčajne dosahuje orgazmus počas sexu.

8. Uspokojenie nadmernej túžby
Vzhľadom na vyššiu hladinu testosterónu u mužov, ktorá prispieva k libidu, je sexuálna túžba u mužov zvyčajne vyššia ako u žien. Preto môže byť masturbácia pre mužov v heterosexuálnych vzťahoch skvelým spôsobom, ako zvládnuť zvýšené nutkanie. Niektorí muži tvrdia, že masturbáciu používajú ako prostriedok na zníženie sexuálnej záťaže svojich partneriek.
Sexuálne potešenie je veľmi individuálne. Pocity potešenia sa môžu dostaviť u každého z nás po iných činnostiach. Masturbácia je zdravý spôsob, ako preskúmať svoje jedinečné sexuálne záujmy. Skúmanie tohto spôsobu, ako zistiť, čo vo vás vzbudzuje najväčšie potešenie, vám môže pomôcť cítiť sa uvoľnenejšie a menej vystresovane ako napríklad počas sexuálnych aktivít. To určite zlepší váš sexuálny život a do istej miery aj váš každodenný život.

Zdroje:
https://www.plannedparenthood.org/learn/sex-pleasure-and-sexual-dysfunction/masturbation/masturbation-healthy
https://www.healthline.com/health/masturbation-side-effects
https://www.mindbodygreen.com/articles/benefits-of-masturbation
https://www.businessinsider.com/masturbation-health-benefits-2018-9

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

2022-11-03 11:21:47

Další články

8 dôvodov, prečo je jeseň skvelým obdobím na oživenie vášho vzťahu.

03/11/2022 8 dôvodov, prečo je jeseň skvelým obdobím na oživenie vášho vzťahu.Vedeli ste, že existuje ročné obdobie, ktoré je na sex najlepšie? Už na prvý pohľad a úvahu je zrejmé, že tmavšie noci, padajúce lístie, sviečky, nové vône vo vetre, väčší chlad a pot… (Čítať viac)

Predohra, čo to je a prečo je dôležitá.

08/11/2022 Predohra, čo to je a prečo je dôležitá.V mnohých prípadoch už len myšlienka na sex u mužov vyvoláva okamžité vzrušenie. Toto vzrušenie často vedie k erekcii, vďaka ktorej je každý muž pripravený "skočiť do toho". U žien je to však úplne ina… (Čítať viac)

Príručka o zdravotných prínosoch masturbácie

03/11/2022 Príručka o zdravotných prínosoch masturbácieObdobie dospievania otvára úplne nové dvere do sveta masturbácie a orgazmov. V tomto období mnohí z nás objavujú, aké príjemné a chutné veci nás v živote ešte čakajú. Masturbácia by však nemala zostať len v… (Čítať viac)

Stručná história sexuálnych hračiek

08/11/2022 Stručná história sexuálnych hračiekAk si myslíte, že sexuálne hračky boli vynájdené v 20. storočí, zamyslite sa znova! Už naši predkovia objavili blaženosť masturbácie a hrania sa so sexuálnymi hračkami. Samotná história dilda siaha ďalej, než si mys… (Čítať viac)

Načítavam...