Príručka o zdravotných prínosoch masturbácie

Príručka o zdravotných prínosoch masturbácie

Príručka o zdravotných prínosoch masturbácie

Obdobie dospievania otvára úplne nové dvere do sveta masturbácie a orgazmov. V tomto období mnohí z nás objavujú, aké príjemné a chutné veci nás v živote ešte čakajú. Masturbácia by však nemala zostať len v období dospievania. Mnohí z nás by si ju mali preniesť do ďalšieho života, aj keď sme si už našli sexuálnych partnerov. Prečo je to tak? Okrem toho, že nám masturbácia prináša skutočne vzrušujúce a príjemné pocity, má aj niekoľko zdravotných výhod, od zníženia rizika niektorých chorôb až po zvýšenie spokojnosti pri sexe s partnerom. Inými slovami, masturbácia je skvelá pre vaše fyzické a emocionálne zdravie. Preto by ste mali masturbovať, aj keď máte pravidelný partnerský sex.

Zdravotné výhody masturbácie

1. Pomáha znižovať riziko rakoviny prostaty

V štúdii z roku 2004 sa zistilo, že u mužov, ktorí ejakulovali viac ako 21-krát za mesiac, sa riziko rakoviny prostaty znížilo približne o 33 % v porovnaní s mužmi, ktorí tento akt vykonávali len štyrikrát až sedemkrát za mesiac. V roku 2016 vedci sledovali tú istú skupinu mužov od roku 2004 a zistili, že tí, ktorí ejakulovali osem až dvanásťkrát mesačne, znížili riziko rakoviny prostaty o 10 %.

2. Posilnenie dôležitých svalov

S pribúdajúcim vekom prirodzene strácate svalový tonus - áno, aj tam dole. Pravidelný sex alebo masturbácia posilňujú svaly panvového dna, aby sa predišlo erektilnej dysfunkcii a inkontinencii.

3. Pomáha pri výdrži počas sexu

Niekedy muži nevydržia dlho v posteli jednoducho preto, že nemajú dostatok praxe, či už s partnerkou alebo sólo. Pravidelná masturbácia môže pomôcť predĺžiť váš výkon. Okrem iného, keď masturbujete pred návštevou svojej milovanej, môže to následne pomôcť s výdržou a ovládaním, keď príde a pustí sa do práce.

4. Jednoducho vám zlepší náladu!
Pri masturbácii sa uvoľňuje veľa neurochemických látok, ktoré zlepšujú náladu, zvyšujú spokojnosť a aktivujú okruhy odmeňovania v mozgu. Dá sa povedať, že orgazmus je najväčší dostupný dopamín, ktorý možno získať bez použitia drog.
5. Zlepšuje kvalitu pokožky
Orgazmus spôsobuje zvýšený prietok krvi do pokožky, čo vedie k otvoreniu ciev. Okrem toho sa vďaka uvoľňovaniu oxytocínu môže znížiť zápal, takže vyrážky sú menej nápadné a viditeľné.

6. Zlepšuje zdravie srdca
Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, že príliš veľa sexu môže zvýšiť riziko infarktu alebo mŕtvice, pravidelné orgazmy vás môžu v skutočnosti chrániť pred kardiovaskulárnymi ochoreniami. Správa zo štúdie Massachusetts Aging Study zistila, že muži, ktorí mali sex raz za mesiac alebo menej, mali o 45 % vyššiu pravdepodobnosť úmrtia na kardiovaskulárne ochorenia ako muži, ktorí mali dva alebo viac orgazmov týždenne.

7. Viac orgazmov
Ženy zvyčajne vyvrcholia rýchlejšie a ľahšie počas masturbácie ako počas sexu. Napríklad štúdia z roku 2017, ktorej sa zúčastnilo viac ako 52 000 dospelých, zistila, že iba 65 % heterosexuálnych žien a 66 % bisexuálnych žien zvyčajne dosahuje orgazmus počas sexu.

8. Uspokojenie nadmernej túžby
Vzhľadom na vyššiu hladinu testosterónu u mužov, ktorá prispieva k libidu, je sexuálna túžba u mužov zvyčajne vyššia ako u žien. Preto môže byť masturbácia pre mužov v heterosexuálnych vzťahoch skvelým spôsobom, ako zvládnuť zvýšené nutkanie. Niektorí muži tvrdia, že masturbáciu používajú ako prostriedok na zníženie sexuálnej záťaže svojich partneriek.
Sexuálne potešenie je veľmi individuálne. Pocity potešenia sa môžu dostaviť u každého z nás po iných činnostiach. Masturbácia je zdravý spôsob, ako preskúmať svoje jedinečné sexuálne záujmy. Skúmanie tohto spôsobu, ako zistiť, čo vo vás vzbudzuje najväčšie potešenie, vám môže pomôcť cítiť sa uvoľnenejšie a menej vystresovane ako napríklad počas sexuálnych aktivít. To určite zlepší váš sexuálny život a do istej miery aj váš každodenný život.

Zdroje:
https://www.plannedparenthood.org/learn/sex-pleasure-and-sexual-dysfunction/masturbation/masturbation-healthy
https://www.healthline.com/health/masturbation-side-effects
https://www.mindbodygreen.com/articles/benefits-of-masturbation
https://www.businessinsider.com/masturbation-health-benefits-2018-9

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

2022-11-03 11:21:47

Další články

Recenze: Dildo King Cock Clear 7

11/10/2023 Dnešná recenzia sa týka nového prírastku do sveta erotiky, dilda King Cock Clear 7" wB z kolekcie Pipedream King Cock Clear.Ak hľadáte výnimočný zážitok a vzrušenie, neváhajte, či už ste začiatočník alebo skúsený milovník hračiek pre dospelých. … (Čítať viac)

Tajomstvo mužského sexuálneho zdravia: Ako Premeniť Mužský nástroj na Superhrdinu

08/09/2023 Sex a mužské zdravie - dve témy, ktoré sa navzájom prekrývajú ako pár starých nohavíc. Ale viete, ako funguje vaše mužské telo v sexuálnom kontexte? A čo môžete urobiť pre zdravie vášho penisu a reprodukčného systému? Pripravte sa na expedíciu do sve… (Čítať viac)

Erotické fantázie ako fantázie môžu prispieť k lepšiemu sexuálnemu životu, ako ich používať a zdieľať s partnerom

13/07/2023 Erotické fantázie ako fantázie môžu prispieť k lepšiemu sexuálnemu životu, ako ich používať a zdieľať s partneromSexuálne fantázie sú neoddeliteľnou súčasťou nášho vnútra. V oblasti intímnosti nám poskytujú jedinečný priestor na preskúmanie nevšednýc… (Čítať viac)

Masturbácia u mužov. Ako masturbovať, prečo je to dôležité a ako si túto činnosť užiť.

27/06/2023 Masturbácia u mužov. Ako masturbovať, prečo je to dôležité a ako si túto činnosť užiť.Masturbácia je prirodzená a zdravá sexuálna aktivita, ktorú môžu praktizovať muži aj ženy. U mužov sa často nazýva "onanie" a spočíva v stimulácii vlastný… (Čítať viac)

Načítavam...